Kultura i rozrywka Lgota Wielka Wiadomości

II Gminne Powitanie Lata w Lgocie Wielkiej. Koncerty, piana party, kącik dla dzieci i przysmaki ze stoisk KGW

II Gminne Powitanie Lata w Lgocie Wielkiej. Fot. Jacek Drożdż
W Lgocie Wielkiej zorganizowano II Gminne Powitanie Lata. Atrakcji nie brakowało

Mieszkańcy gminy Lgota Wielka bawili się w niedzielę, 21 czerwca, na II Gminnym Powitaniu Lata. Zaczęło się rano na sportowo, a później było na rozrywkowo.

– Już od rana rozpoczął się turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Potem mieliśmy biegi, również dla dzieci i dla dorosłych, a później oficjalne otwarcie wydarzenia, podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie Gminnego Powitania Lata – mówi Kamil Barda, wójt gminy Lgota Wielka.

KONCERT POD BATUTĄ STANISŁAWA ZASKÓRSKIEGO:

Stoiska przygotowały koła gospodyń wiejskich z gminy Lgota Wielka, była strefa dla dzieci, strefa dmuchańców…

– Widać, że ta formuła zabawy się sprawdza, więc jeśli coś się udaje, to nie wolno tego przerwać. Na pewno takie Powitanie Lata będziemy kontynuować w następnych latach… W tym roku podziękowaliśmy ze sceny naszym dzieciakom, które uprawiają sport, bo naprawdę w tym roku szkolnym osiągnęły wiele sukcesów, nie tylko w zawodach powiatowych, ale i wojewódzkich – dodaje Kamil Barda.

Jak przypomina, Gmina Lgota Wielka inwestuje w sport, w piłkarskie pełnowymiarowe boisko, w boisko orlika czy halę sportową.

– Jeśli uda nam się złożyć wniosek i jeszcze pozyskać dofinansowanie do hali sportowej, to będzie dopięcie i domknięcie tego, co sobie wyobraziliśmy – podkreśla wójt.